2016 yılında toplu sözleşme öncesi sendika temsilcilerinin işten atılması ile gündeme gelen, Gebze’de kurulu bulunan İnci Plastik de konkordato istedi.

1961 yılında İstanbul’da faaliyete başlayan, daha sonrasında genişleyerek Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’ne taşınan İnci Plastik, ekonomik darboğazdan çıkamayarak konkordato ilan etti.

SENDİKA BAŞ TEMSİLCİLERİNİN İŞTEN ATILMASI İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

İnci Plastik, geçtiğimiz yıllarda sendika baş temsilcilerinin işten atılması ile gündem gelmişti. 2016 yılında İnci Plastik’te toplu sözleşme sürecine girilmesi üzerine Öz İplik İş Sendikası’na üye işçiler TİS taslağı hazırlayarak sendika genel merkezine ve sendikanın örgütlü bulunduğu fabrikalardaki temsilcilere göndermişti. Bunun üzerine sendika baş temsilcileri işten atılmıştı.

DURUŞMA 28 ŞUBAT’TA

İşçilerin uzun süre eylem yaptığı İnci Plastik de konkordato istedi. Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuran firma ile ilgili  3 ay süre ile geçici mühlet kararı ve ihtiyati tedbir kararı verildi. Firma için geçici komiser olarak mali müşavir Çetin Keşaplı atandı. Firma ile ilgili ön inceleme duruşması 28 Şubat 2019 günü yapılacak.

Mahkeme Kararı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.