Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, zora girmiş şirketlere iflas erteleme olanağı sağlayan mevzuatın ihtiyaçtan kaynaklandığını, ancak uygulamada suistimallerin bulunduğunu söyledi.

157584İflas erteleme ile ilgili tarafların yakında bir araya gelerek yeni kriterler belirleyeceklerini açıklayan Hisarcıklıoğlu, iflas erteleme kararı sayısı için de sınırlama getirileceğini kaydetti. Hisarcıklıoğlu, “İflas erteleme bir ihtiyaç. Buradaki eksik ve noksanların düzeltilmesi konusunda Adalet Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile çalışıyoruz” dedi. EGD’nin Kartepe Zirvesi’nde, dünya ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunum gerçekleştiren TOBB Başkanı, “kolay bir yıl olmayacak” diye nitelediği 2016’da riskler yerine fırsatlara odaklanılması gerektiğini belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) gerek iş dünyasının gerekse finansçıların son dönemde sık sık gündeme getirdiği iflas ertelemeler konusunu mercek altına aldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, iflas ertelemeye yeni kriterler getirilmesi için bakanlıklarla çalıştıklarını söyledi. Ekonomi Gazeteciler Derneği’nin (EGD) bu yıl 12’ncisini düzenlediği Kartepe Ekonomi Zirvesi’nde, “Dünyada ve Türkiye’de Ekonomik Görünüm” başlıklı bir sunum gerçekleştiren Hisarcıklıoğlu, son günlerin en önemli tartışmalarından “iflas erteleme”ye de geniş bir bölüm ayırdı ve son gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Hisarcıklıoğlu, “İflas erteleme bir ihtiyaç. Buradaki eksik ve noksanların düzeltilmesi konusunda Adalet Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile çalışıyoruz” dedi.

Haberin Kaynağı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.