BANKALARA AÇIK ÇAĞRIMDIR… .
İflas ertelemeye giden veya gidecek şirketlere yönelik estirilen olumsuz bakışın arkasında hiç kuşkusuz bankalar var. Zaten genel müdürler konuşuyor.

Bir şirketin iflas etmesi mi (ki yılda 15-16 bin firma bu durumda) yoksa ertelemesi mi daha iyidir?

İflas erteleme kararı alan firma tüm alacaklılarına ‘’Biraz bekleyin. Şirketi yüzdürüp borcumu ödeyeceğim’’ mesajı verir. Becerir veya beceremez ama bu mesajı verir.

İflas eden firma ise alacaklılara “Bulduğunuzu alın, benden bu kadar demektedir. Gerçeği kabul edelim; bankalar iflas eden bir firmada genelde para batırmaz. Kredi verirken aldıkları teminatları nakde çevirerek alacaklarını tahsil ederler. .
Geriye pek bir şey kalmadığı için diğer alacaklılar avuçlarını yalar! İflas ertelemede ise bankalar beklemek zorunda kalır. Bu kez onlar zor duruma düşer. Eğer iflas ertelemeyi bankalardan para kaçırmak ve kredi ödemesi yapmamak için kötü niyetli kullanan var ise üzerine gidilmeli.

Bankalara çağrım şu: Kötü niyetli firmalar hangileriyse bizim kulağımıza fısıldasınlar. Ne yapmışlar araştıralım ve kamuoyuna anlatalım. Şu anda estirilen hava iflas erteleme kararı alması gereken firmaları mağdur ediyor..

Haberin Kaynağı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.