T.C. KAHRAMANMARAŞ 4.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

DOSYA NO :2018/457
KONU : Konkordato

Davacılar Eyup MAZI (*******************, Gülüstan MAZI (*********************), Hacı Hasan ÖZBEK (*******************), Kemal MAZI(***************), Mehmet ÖZBEK(******************), Mustafa ÖZBEK(********************), EMPA TARIM ÜR. HAY.GIDA İNŞ.TUR.TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ (****************), ÖZMATEKS PET.OTO TEK.İNŞ.ZİR.ÜRÜN. TAŞ.TİC.VE SAN.LTD. ŞTİ. (4530094835)’nin mahkememizde görülmekte olan konkordato davası nedeniyle;

16.10.2018 tarihli tensip tutanağının 4-a nolu ara kararı gereği şahısların davacı şirketten kaynaklanan borçları ile sınırlı olmak üzere 16.10.2018 tarih saat 14:30’dan başlamak üzere 3 AY SÜRE GEÇİCİ MÜHLET KARARI verilmiştir.

Tensip zaptının 4-b maddesi gereği, mahkememizin izni olmaksızın geçici mühlet kararından itibaren rehin,kefalet, devir, takyit (sınırlayıcı işlem), ivazsız tasarruf işlemlerinin tedbiren önlenmesine, hangi nedene dayanırsa dayansın her türlü ihtiyati tedbir, ihtiyati haciz, muhafaza işlemleri de dahil tüm takip işlemlerinin yapılmasının ihtiyati tedbir yolu ile durdurulmasına karar verilmiştir.

İİK m.288 gereği geçici mühlet kararının ilan edilmesi, ilanda ayrıca alacaklıların ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içinde dilekçeyle itiraz ederek konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığını delilleriyle birlikte ileri sürebilecekleri ve bu çerçevede mahkemeden konkordato talebinin reddini isteyebileceklerinin belirtilmesi rica olunur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.